Wakacje z ceramiką w Dłusku

Warsztaty w Dłusku

Pracownia mieści się w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Dłusku działającym na terenie Ińskiego Parku Krajobrazowego. W wakacje w ramach działalności pracowni organizowane są tygodniowe kameralne warsztaty ceramiczne połączone z wypoczynkiem. W trakcie pobytu uczestnicy mają stały dostęp do pracowni, w której znajdują się koła garncarskie, duży piec do wypału, szkliwa, wszelkie niezbędne narzędzia ceramiczne, formy gipsowe oraz inne materiały do kreatywnej pracy z gliną. Podczas pobytu zapewniony jest wypał prac. Istnieje również możliwość alternatywnego wypału raku. Dla osób początkujących organizowane są zajęcia od podstaw pod opieką doświadczonych prowadzących. Tematykę warsztatów ogranicza wyłącznie pomysłowość uczestników.

Zakwaterowanie

Na poddaszu klimatycznego starego spichlerza znajdują się cztery 3-osobowe pokoje z pojedynczymi łóżkami. Każdy z pokoi wyposażony jest w klimatyzację. Przy pokojach są dwie wspólne łazienki z toaletą i prysznicem.

Wyżywienie

W zależności od potrzeb uczestników i ustaleń z organizatorem możliwe jest udostępnienie w pełni wyposażonej kuchni uczestnikom do samodzielnego przygotowywania posiłków lub zapewnienie obsługi do przygotowywania śniadań obiadów i kolacji.

Dodatkowe atrakcje

W chwilach przerw od pracy w pracowni ceramicznej Dłusko oferuje możliwości aktywnego wypoczynku na łonie natury w błogiej ciszy z dala od tłumów. Do ośrodka należy prywatna plaża nad jeziorem Dłusko. Do wypożyczenia są kajaki, kanu, leżaki. Teren parku jest ogrodzony, co zapewnia uczestnikom prywatność i swobodę spacerów wśród przyrody w najpiękniejszym jej wydaniu. Okolica sprzyja ponadto wyprawom rowerowym.